NZOZ Twoje Zdrowie

Aktualności z naszej Przychodni

Dietetyk dla dzieci i młodzieży

Od 26 kwietnia do naszego zespołu Poradni Zaburzeń Metabolicznych i Leczenia Otyłości NZOZ Twoje Zdrowie dołącza Pani Dietetyk, Psychodietetyk, mgr Martina Grot, doktorantka w dziedzinie nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o zdrowiu.

psychodietetyk dzieciPani mgr ukończyła dietetykę kliniczną na poziomie licencjat oraz dietetykę pediatryczną na poziomie magister na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPS.

Aktualnie kształci się w Szkole Doktorskiej, temat jej pracy doktorskiej to: Zaburzenia procesu karmienia oraz nadwrażliwość oralna w kontekście sensorycznego sposobu żywienia u pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Jest autorem i współautorem publikacji naukowych w recenzowanych krajowych oraz zagranicznych czasopismach z listy filadelfijskiej z IF (Impact Factor).

Tworzy również rozdziały do książek/podręczników akademickich, które opublikują się na przełomie 2023/2026 - tematyka dotyczy dietetyki bariatrycznej, psychologii zdrowia, fitoterapii w cukrzycy, również zdrowia kobiet oraz psychodietetyki - rozdział postrzeganie obrazu ciała w pediatrii.

Pani Dietetyk, oprócz imponującego doświadczenia naukowego, jest osobą pełną empatii i pozytywnego nastawienia do pracy i ludzi.

Zapraszamy do zapisywania się na wizyty prywatne.

Dla Pacjentów Poradni Zaburzeń Metabolicznych na NFZ będzie również możliwość konsultacji z Panią Dietetyk, jednak o terminach tych wizyt decyduje lekarz prowadzący.

Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisywania się do Poradni Zaburzeń Metabolicznych ze skierowaniem od lekarza rodzinnego.